מהפכה: התקן חכם, פרי פיתוח ישראלי חוסך דלק ברכב

נבדק והוכח במעבדת אוניברסיטת בן גוריון  לחצו כאן

הוסף פיד
X
כתובת הפיד    
הכנס כתובת URL מלאה כולל קידומת לדוגמא: http://www.yourrsswebsite.com/rssfeed
מקור הדף: http://www.tapuz.co.il/blog/rssBlog.asp?FolderName=entertainmet 

מהפכה

התקן חכם

שחוסך בדלק

נבדק והוכח

באונ' בן גוריון

עכשיו עם

התחייבות

אמיתית

לחיסכון

לחצו כאן

רוצה לקבל הודעה כשהדף מתעדכן? הזן מייל לקבלת התראה   קבל התראה       
X
לידיעתך,
שירות התראות לתוכן חדש, הוא הרבה יותר טוב מסתם הוספת דף למועדפים

ברגע שהתוכן בדף יתעדכן תקבל הודעה עם קישור לדף זה

הזן מייל כאן
      
לא תודה המשך להוספה למועדפים
כל מה שמבדר - תפוז בלוגים
Add To Favorite

26009

עונה חמישית של משחקי הכס. תעלה ב - 13.4 ב - Yes Oh.

הסוכנת קרטר. ספין אוף של סוכני ש.י.ל.ד שעלתה בינואר האחרון ברשת ABC. תעלה ב - 2.4 ב - Yes Action.

קשר דם. סדרת דרמה של נטפליקס עם קייל צ'נדלר (אורות ליל שישי). תעלה ב - 30.4 ב - Yes Oh ותעלה ב - 2.4 ב - Yes Binge. 

עונה שלישית של הויקינגים. תעלה ב - 13.4 ב - Yes Oh.

הנעדר. סדרת דרמה של רשת Starz. תעלה ב - 26.4 ב - Yes Oh.

עונה שנייה של עמק הסיליקון. תעלה ב - 28.4 ב - Yes Oh.

עונה רביעית של Veep. תעלה ב - 28.4 ב - Yes Oh.

חלק שני של העונה הראשונה של הסדרה זרה. תעלה ב - 7.4 ב - Yes Drama.

חלק שני של העונה השלישית של נס רפואי. תעלה ב - 9.4 ב - Yes Binge.

עונה שנייה של נשיכה. תעלה ב -
.4 ב - Yes Binge.

נשות מצדה. מיני סדרה בת 4 פרקים של רשת CBS. החל מ - 3.4 עד 4.4 ב - Yes Drama , 2 פרקים כל ערב. תעלה לפני ב - 2.4 ב - Yes Binge.

משפחה וצרות אחרות. סדרה קומית בריטית...


.


איפה אתה חי, סדרה קומית חדשה שעלתה בערוץ 1 בחמישי האחרון, היא סדרה חביבה להפליא, אך שמרנית להחריד ולמרות הניסיון למצוא חן בעיניי הצופים יתר על המידה במתיקות שבה שהיא משרה, היא די נתקעת על הטיקט של: ליד. כמעט, עוד קצת והיא הייתה יכולה להיקרא הממתק החדש של ערוץ 1. בכלל, בשנה האחרונה ניכר שערוץ 1 החל להפיק סדרות מקור ישראליות (גם דרמה וקומדיה) והרי שזה כמובן צעד מבורך, גם אם היבול הוא לא המוצלח וקולע לטעמם של הרוב, העיקר שהוא נעשה.

איפה אתה חי, מתמקדת בחי שם טוב (רונן דוידוב) שחקן בפונטציה המסתיר את חלומו הגדול להפוך לשחקן בעתיד, הלומד בבית ספר למשחק (לפי הפרק הראשון זה נראה כקריצה לבית ספר למשחק של ניסן נתיב ז"ל) ובשאר הזמן שנותר עובד בעסק המשפחתי הבוכרי (צלם באירועים מסורתיים ביחד עם אביו ואחיו) האפור משהו, המרגיש כבזבוז ריק לשווא. למה בוכרי? כי היוצרים הם.. נכון, בוכרים, ולראייה מראים את המשפחה הבוכרית המסורתית, על שמרנותיה (שיוולד בן זכר, לא לצאת ארטיסט נזרקים לאוויר לא פעם) ועל הבחירה והזגזוג בין חיים מודרניים...פאודה (בערבית כאוס, אי סדר) סדרת דרמה / פעולה שעלתה בחודש שעבר ב - Yes Oh (השבוע תעלה הפרק החמישי) היא עוד אחת משרשרת החוליות ביצירות המדברות על הסכסוך הישראלי - פלסטיני. לא נראה (לפני ארבעת הפרקים שכבר הספיקו להיות משודרים) על שינוי מגמה דרסטי או על הצגת ראי אחר ושונה על פני סדרות או סרטים או על סרטי דוקו שנעשו בשנים האחרונות. אז בעצם מה מבדיל אותה? מייחד אותה ועלול להפוך אותה לסדרה שאפשר להתחבר (עד כמה שאפשר) כמתבקש. 

פאודה מספרת על יחידת מסתערבים התרה אחר רב מרצחים ישראלים, מחבל עם דם הידיים שחשבו שמת אך בעצם הוא חי והצליח לחמוק מידייה של שירותי הביטחון הישראלים. אך הסדרה אינה מסתפקת בדמויות הישראליות בשטחה הישראלי הריבוני, אשר עושה את עבודתו בתוך שטחי הרשות (או יהודה ושומרון אם תרצו) היא מראה גם את הצד השני, לרוב איך הנשים הפלסטיניות חיות עם העיסוק הפלילי, לא מוסרי ופוגעני שמצליח להשפיע רבות על המשך חייהן התקין.

את פאודה יצרו ליאור רז (שגם משחק בתפקיד הראשי) ואבי יששכרוף (כתב וואלה! לענייני הערבים) כך...עונה שנייה של גולשי ספות, והפעם עונת סלבס עם: יעל פוליאקוב ואחיה איתמר, אפרת גוש, אורי גוטליב, גאיה שליטא - כץ, אבי אטינגר, ירון ברובינסקי ומרסל מוסרי. ימים שלישי עד חמישי, החל מ - 31.3 ב - NOT 3.

עונה רביעית של זאב צעיר. תעלה ב - 13.3 ב - NOT 3.

עונה רביעית של חלומות מפלסטיק. ימים שני עד רביעי, החל מ -
.3 ב - NOT בידור ישראלי.

באטל קריק. סדרת דרמה חדשה שעלתה השבוע ברשת CBS שיצרו וינס גיליגן (יוצר שובר שורות) ודיוויד שור (יוצר האוס). תעלה ב - 14.3 ב - NOT Zone.

עונת NCIS - ניו אורלינס. תעלה ב - 28.3 ב - NOT Zone.

עונה שנייה של ברודצ'רץ'. תעלה ב - 18.3 (כל הפרקים) ב - Xtra VOD.

טרנספרנט. סדרת דרמה קומית שזכתה ב - 2 פרסי גלובוס הזהב האחרון. תעלה ב - 29.3 ב - NOT Flus.

עונה חמישית של הוואי חמש - אפס. תעלה ב - 14.3 ב - NOT Zone.

עונה שלישית של בית הקלפים. החל מ - 5.3 ב - NOT Flus, ימים חמישי עד שבת, כל הפרקים ברצף.

מתחתנים. סדרה קומית של...* לפי דיווחים לא מאומתים ולא סופיים, עונת ה - VIP השנייה של האח הגדול תעלה ב - 10.5. בין השמות שנזרקו לחלל אפשר למצוא את: אופירה אסייג, יהודה גליק, איציק זוהר, העיתונאי החרדי יקי אדמקר ועוד. כאמור אני אמשיך לעקוב.

* ואילו עונת הישרדות של רשת גם נכנסה לפעולה וגם היא מעוניינת בעונת VIP. האם זאת תהיה עונת VIP מלאה כמו בעונה האחרונה או לחילופין תהיה מעורבת לא ברור אבל שוב, בורסת השמות לפי מאקו סלבס אפשר למצוא בין היתר את השמות: מאיה בוסקילה, לי לוי, רפי רשף, ג'פרי ישי, ירון אילן, פאר טסי, שיר אלמליח, מיכל הקטנה (מיכל ויצמן) ורינת גבאי. עוד שם שוואלה! סלבס פירסמו הוא המעושר (בעונה השלישית) פיליפ וזנה. כאמור אני מניח שרוב השמות הללו לא ישתתפו אבל תמיד שיש עונות VIP של ריאליטי (בטח ובטח בתוכניות עתירות רייטינג) בורסת השמות לא מפסיקה, כך שניאלץ להמתין בכדי לראות מי בסוף כן ייסע.

* טום באום (המירוץ למיליון) ישתתף בעונה השנייה של חברות (הסיטקום של ליטל שוורץ) של ערוץ 10.

* קשת אישרה עונה שלישית של הכוכב הבא...בסופו של דבר הייתה הפתעה. זאת אומרת לא הפתעה גדולה ולא בלתי צפויה אבל עדיין, הידיעה שבירדמן תזכה באוסקר לסרט הטוב ביותר היא לא דבר שאפשר היה לחזות במאה אחוז. אם בשנים האחרונות המנבאים של האוסקר היו יודעים פחות או יותר מי יזכה בסרט הטוב ביותר הרי שהשנה הפעם לשם שינוי זה היה מירוץ צמוד, לפרס הסרט הטוב ביותר היו 2 מתמודדים שהם בירדמן והתבגרות. אם בקטגוריית השחקנית הראשית, שחקן משנה ושחקנית משנה היו מי יזכה (וזה בהחלט מה שקרה לבסוף) גם לפרס השחקן הראשי הטוב ביותר הייתה תחרות קשה בין אדי רדמיין למייקל קיטון.

רדמיין שזכה לבסוף (ובצדק אגב) לפרס האוסקר גילם את דמותו של הפיזיקאי הבריטי החולה במחלת ה - ALS סטיבן הוקינג זכה מול מייקל קיטון שגילם את דמותו של שחקן מהורהר ומתוסכל בבירדמן שמנסה לעשות את הקאמבק של חייו וכל זאת במלל של ציניות ולצחוק על חשבונו בקריירה ההיא (במציאות קיטון כיכב בשני סרטי באטמן של טים ברטון) והסרט מזכיר במעט את דמות העל טבעי שגילם בבאטמן ההוא.

ומה עם איה? הסרט הישראלי שזכה להיות מועמד בקטגוריית הסרט...יום לפני האוסקרים, יש את הראזי, לקטגרויות השונות לסרטים הגרועים של שנת 2014. השנה זכה סרט לא ממש מוכר, אבל מי שמשחק בו בתפקיד הראשי הוא נער הפוסטר של אמריקה בשנות ה - 80, הלא הוא קירק קמרון. קמרון שיחק בעבר בסדרה להתבגר ולהתגבר שהפכה אותו לסלב מהשורה הראשונה וגם לאליל נעורים שזכה להערצה חסרת תקדים. רק שבשנים האחרונות קמרון זכה בתשובה (בנצרות) נעשה מיסיונר ומסריו נהפכו לאדוקים יותר ולהוליווד הוא הפך לסוג של ליצן ולעג. לא פלא שלבסוף הוא עשה סרט נוצרי נישתי וזכה בו בראזי לסרט הגרוע. ככה זה, פעם אתה הסלב החמוד והאהוב ופעם אתה ההוא, שפעם התפרסם ועכשיו הופך להיות מוקצה ולא רצוי.

אז הנה הזוכים לראזי 2014:

הסרט הגרוע ביותר: Saving Christmas.

שחקן ראשי הגרוע ביותר: קירק קמרון - Saving Christmas.

שחקנית ראשית הגרועה ביותר: קמרון דיאז - סקס טייפ והאישה האחרת.

שחקן משנה הגרוע ביותר: קלסי גראמר - הבלתי נשכחים 3, רובוטריקים 4, לחשוב כמו גבר גם ו - Legends of Oz: Dorothy's...כל העונות של דמג'ז. סדרת בדרמה / מתח עם גלן קלוז. תעלה ב - 26.3 בקטגוריית Yes Binge ב - Yes VOD.

כל העונות של רשימת לקוחות. סדרת דרמה עם ג'ניפר לאט יואיט. תעלה ב - 5.3 בקטגוריית Yes Binge ב - Yes VOD. 

מלפפון. סדרה קומית של צ'אנל 4 הבריטית. תעלה ב - 19.3 בקטגוריית Yes Binge ב - Yes VOD.

בננה. סדרה דרמה קומית בריטית של E4. תעלה ב - 19.3 בקטגוריית Yes Binge ב - Yes VOD.

כל העונות של Veep. תעלה ב - 12.3 בקטגוריית Yes Binge ב - Yes VOD.

גארפנקל ואוטוס. סדרה קומית מוזיקלית של ערוץ IFC. תעלה בקטגוריית Yes Binge ב - Yes VOD.

מרתון כל העונות של איש משפחה. החל מ - 2.3 מיום שני ועד יום שישי ב - Yes Comedy.

רון. סדרה קומית ישראלית מקורית חדשה. רון פלדמן (האנונימי) יצר, כתב וביים את הסדרה הנ"ל. תעלה ב - 29.3 ב - Yes Comedy.

חמוץ מתוק (באנגלית Fresh off the Boat). סדרה קומית של רשת ABC שעלתה בתחילחת חודש פברואר 2015. תעלה ב - 16.3 ב - Yes...הזוכים בפרס האקדמיה לטלוויזיה הוכרזו היום בתל אביב, ונראה כמעט שוויון. הפרלמנט של קשת עם 5 זכיות, ואילו איש חשוב מאוד של NOT עם 4 זכיות. לראשונה תוכניתו של גיא פינס לא זכה בפרס (מאז שהאקדמיה לטלוויזיה קיימת משנת 2003) וגם ארץ נהדרת נשארה ללא הפרס. והרי בלי סקנדלים אי אפשר.

התוכניות ברוורס, אומרים שהיה פה, התוכנית של אורלי וגיא, 6 אמהות ובייבי בום. המכנה המשותף? המפיקים של התוכניות הללו, החליטו להחרים את הטקס רק בגלל שלטענתם הקטגוריות לא מתאימות לתוכניות.

פרס מפעל חיים ניתן לנורית קידר, שעבדה בעבר בקשת וברשת החדשות CNN. בין סרטיה הדוקומנטריים אפשר למנות את: אחת בודדת, חלום לבנון ומבוזבזים.

אז הנה הזוכים בפרס האקדמיה לשנת 2014:

דרמה יומית הטוב ביותר: זגורי אימפריה.

מיני סדרה / סדרת דרמה הטובה ביותר: איש חשוב מאוד.

סדרה קומית הטובה ביותר: הפרלמנט.

שחקן הטוב ביותר בסדרת...דבר אחד אולי אפילו להחמיא לחשודה, סדרת דרמה המתח החדשה של ערוץ 10. עצם זה שהיא נמצאת, שהיא קיימת. במקרה הקודם של ערוץ 10 עם סדרת מתח הייתה עם אחת - אפס - אפס. אבל זאת נחלת העבר, עתה עם חשודה (שיכולה להיקרא גם מיני סדרה) שלקוחה מתוך סרט קולנוע שניקרא התאבדות שביים בני פרדמן, היא ניסיון יפה ומעניין שכשל. יותר מאשר שחשודה רצתה להראות טלוויזיה אחרת מעט עם תעוזה, לבסוף מצאה את עצמה שידה לא על העליונה.

חשודה מספרת על עורכת הדין דפנה צור (מלי לוי) שלצערי מוכיחה שהיא לא שחקנית והתפקיד הנ"ל די גדול עליה, מוצאת את עצמה חשודה.. ובכן ברצח בעלה. הסדרה עצמה מציגה גם את המאורע, גם את העלילה הקודמת לרצח ומה שקרה עם צור אחרי שנעצרה ונחקרה. רוצה להגיד שהסדרה מראה את הנעשה 12 שעות לפני הרצח ומתקדמת אחורה וקדימה לפי הנעשה בשטח. לא דבר שהצופה הממוצע טרם צפה, אבל לסדרה עצמה זה מעט מועיל, לא בטוח שזה עוזר בסופו של דבר.

ועוד דבר שאפשר למצוא כמשהו חיובי בחשודה שהוא מצטיינת בו הוא הצילום. הצילום נראה כלא טלוויזיוני בעליל (וכאמור לא...כבר הרבה זמן לא ראיתי תוכנית סאטירה כה לא מצחיקה. אה, בעצם כן ראיתי, ארץ נהדרת. אבל לא, הפעם אני רוצה לדבר על הכל שפיט, תוכנית הסאטירה החדשה של ערוץ 1, שעלתה בחמישי האחרון בערוץ. אם היהודים באים שהסתיימה לא מזמן, שעשתה רעש גדול וסווגה כתוכנית מצד השמאלי של המפה הפוליטית, הרי שהכל שפיט היא מהצד הימני של המפה. אבל בעוד היהודים באים הייתה מעולה, גם מבחינת רעיונית, המסרים, הצילום והתסריט הכל שפיט כשלה כבר על פרק הפתיחה, פעם אחר פעם בכל הקטגוריות המתבקשות של סאטירה חדה ופוגענית, כמו שסאטירה חייבת וצריכה. אה, ומיותר לציין שלא הייתה מצחיקה או לחילופין חידשה או אמרה משהו באמת מעניין.

הכל שפיט אולי רוצה להיות בליגה של הגדולים, כבר על ההתחלה אבל לפי הפרק הראשון הרי שזה מעט יומרני וגבוה מדי, תמיד אפשר להתחיל בקטנה ואז משם לפרוח, אף אחד לא יגיד על כך משהו כנגד, כי בכל זאת, הכל שפיט היא תוכנית חדשה שרק רוצה להתפתח להמשך, אבל ברור שאם הם ימשיכו עם אותו קו שגוי שבו פתחו הרי שהם הפסידו בכל המערכה.  

הכל שפיט דווקא פתחה עם...באמת הרבה מאוד זמן לא הפיקו פה עונת VIP כלשהי במסגרת הריאליטי. הרי אם הצילו אני לא יודע לבשל מאוד "הצליחה" אין מנוס מעוד גרסת ריאליטי על אוכל בתוספת סלבס. רק שהצילו (של קשת ואסף גיל) זכתה לרייטינג נמוך וליחס מזלזל מצד הצופים ואילו מאסטר שף (כפורמט) היא תוכנית אהובה על הצופים וכנראה קשת תעשה הכל, אבל הכל בכדי לחבל ברייטינג ממול של גב האומה (של ערוץ 10) גם אם זה אומר להפשיר את מאסטר שף VIP אחרי שנתיים.

כן, מאסטר שף VIP כבר צולמה לפני שנתיים, אבל אחרי סיום הצילומים קשת נאלצה לדחות את התוכנית פעם אחר פעם. היא נאלצה לאפסן אותה ובעצם לשכוח את עצם עשייתה. לפי השמועות קשת לא ממש אהבה את התוצאה, וניסתה כמה שיכלה להעלים אותה. אז נראה שהיא הצליחה בכך. אבל קשת עצמה נמצאת בתקופה האחרונה בבעיה רצינית. אל תדאגו, היא עדיין הזכיינית המשפיעה בישראל, עדיין יש לה כח אבל ניכר שהיא התעייפה. לראייה, הכוכב הבא - עונה 2 לא עושה את המספרים שהיא יכלה או פיללה להם, עובדה כבר מזמן לא פקטור, כאמור הצילו אני לא יודע לבשל קרטעה ונחלה כישלון ו...עונה שנייה של זגורי אימפריה. ימים שלישי עד חמישי, החל מ - 3.2 ב - NOT 3.

עונה שלישית של נאשוויל. תעלה ב - 5.2 ב - NOT 3.

סמוך על סול. הספין אוף של שובר שורות. תעלה ב - 10.2 ב - NOT Flus.

עונה שנייה של השבוע שעבר עם ג'ון אוליבר. תעלה ב - 10.2 ב - NOT Flus.

עור רגיש. סדרה קומית עם קים קטרל (סקס והעיר הגדולה) שזכתה לאחרונה לאישור לעונה שנייה. תעלה ב - 15.2 ב - NOT Flus וחינם ב - NOT VOD.

פורטלנדיה. סדרה קומית של רשת IFC. ימים ראשון עד חמישי, החל מ - 8.2 ב - NOT Flus וחינם ב - NOT VOD.

עונה שלישית של בית הקלפים. תעלה ב - 28.2 ב - NOT Flus וחינם ב - Xtra VOD.

עונה שלישית של טיפול אונליין. תעלה ב - 1.2 ב - NOD VOD.

עונה 13 של CSI. ימים ראשון עד חמישי החל מ - 28.2 ב - NOT Zone.

 

* וכמו ששמתם לב, לפי הקומוניקט הנ"ל, NOT החליטה לעלות ערוץ חדש בשם NOT Flus שתעלה החל מ - 8.2 בערוץ 4 (שיחליף את ערוץ CBS דרמה, שעוברת לערוץ 29)....הערב תעלה העונה השנייה של זגורי אימפריה (ב - NOT 3) ובעצם ממשיכה לעשות את מה שהיא יודעת, להיות עממית באופן קיצוני ודרסטי וגם על הדרך להגיד משהו על מזרחיות. לא משהו שאני הייתי חותם עליה או חושב שמזרחיות היא היא זגורי אימפריה. כמו שאמרתי על העונה הראשונה (שבעצם היא עונה מלאה בת 50 פרקים שחולקה משום מה ל - 2 חלקים, לא ברור למה, אל תשאלו אותי) היא המשיכה מאיפה שהפסיקה פחות או יותר, כך שלא אמור להיות שינוי כה גדול בסדרה של מאור זגורי.

משפחה מרוקאית, אותנטית, צעקנית וקולנית שלא ממש מייצגת מזרחיות (ובטח שלא מרוקאית) באופן הסדור שלה, ולא סתם (לפחות בתחילה) הקימה לעצמה קול זעם רק בפני שהיא סוגדת לסטריאוטיפים קדומים, ורק בשנים האחרות מחייה את עצמה נוכח הגל החזק של יצירות מזרחיות מפי יוצרים מזרחים, לכאורה רק הם יכולים לחוות את החיים הללו, ולהגיד מה שהם חושבים וחשים.

נכון, זה קצת שטחי אני מודה לכך, אבל זגורי אימפריה היא סדרה ששמה לעצמה להראות משפחה מופרעת, מנהלת את עצמה מאגואיזם, אנוכית וקיצונית למכביר. מה הסיבה שהיא הפכה...* ה - VOD של NOT חוגג עשור להקמתו, וישדר במהלך חודש פברואר הנוכחי תכנים בחינם כמו: עונה ראשונה של הרשימה השחורה, עונות 7 - 1 של איך פגשתי את אמא, עונה תשיעית של האנטומיה של גריי, עונה שישית של מרפאה פרטית, עונות 1 - 2 של שושלת טיודור, עונות 2 - 1 של עד עצם היום הזה, עונות 2 - 1 של חטופים, עונות 2 - 1 של פלפלים צהובים, עונה שלישית של טיפול אונליין, עונה שישית של דקסטר, עונה רביעית של האישה הטובה, עונות 5 - 1 של קוגר טאון, עונה שנייה של החברים של נאור, עונות 3 - 2 של כאן גרים בכיף, עונה 2 - 1 של סיינפלד ועונות 4 - 1 של עובדים מצטיינים.

* עובדי הטלוויזיה הטכניים מאיימים לשבות ברביעי הקרוב לצורך צילומי פתיחת העונה השנייה של אקס פקטור (שהיא צילומי האודישנים) שיתרחשו תחילה בתל אביב. הסיבה? לטענת הטכנאיים החוזים הנחתמים בינם לבין אבוט המאירי (אשר מפיקה את אקס פקטור לרשת) אינם חוקיים. מאבוט המאירי נמסר בתגובה: " אנו פועלים על פי הכללים המקובלים בענף הטלוויזיה וצילומי התוכנית יתקיימו כמתוכנן". אז יש עידכון, לבסוף הגיעו...כאן ועכשיו, תוכנית האירוח החדשה של רשת בהנחיית מודי בר - און, היא אסופה של עובש, שעמום ובזבוז מיותר של זמן מסך. או במילים אחרות, באמת רשת? האם זאת המחליפה של מצב האומה? זאת התשובה שלכם לתוכנית סאטירה בידורית שבאמת הייתה טיפה בים הערוץ 2 המסחרי שצמא לכסף וכסף ורייטינג? אם כן אז תנחומיי.

אני כמובן לא חושב שזאת הבעיה של בר - און. הרי הוא איש טלוויזיה מוכר, אהוב (במיוחד על צופי הספורט המקומיים) ואפילו מבריק אך גם איש דוקו ראוי ורהוט וללא ספק אחד מדמויות המשפט של הטלוויזיה שלנו כבר יותר מ - 20 שנה. הוא פשוט נקלע לצערו למקום הלא נכון בזמן הלא נכון. כאן ועכשיו היא בעצם יציר כלאיים משובש ותקוע שלא ברור למה אנחנו זקוקים לו. מצד אחד הוא דוקו, מצד שני תוכנית ריאיונות ומצד שלישי גם תוכנית פאנל "אקטיביסטית" שאמורה לתת את פרשנותה על המצב החברה בארץ. ברובם אגב היא נכשלה, לאכזבתם של הצופים שראו ללא הרף את הפרומואים. 

יצא במקרה שאנחנו נמצאים בתקופת בחירות, כך שהתוכנית הזאת היא עוד סיבה וגם תירוץ טוב להפיק אותה,...פאודה. סדרת דרמת מתח ישראלית שיצרו ליאור רז ואבי יששכרוף. תעלה ב - 15.2 ב - Yes Oh.

רצח בדם קר. סדרת דרמה בריטית של צ'אנל 4 הבריטי. תעלה ב - 5.2 ב - Yes Oh.

סמוך על סול. ספין אוף המדובר של שובר שורות שהפעם תתמקד בעורך דין הנכלולי, ערמומי סול גודמן. תעלה ב - 11.2 ב - Yes Oh. אגב, שני הפרקים הראשונים יעלו ברצף בשבוע הראשון לעלייתו.

בבילון. סדרה קומית בריטית של צ'אנל 4. תעלה ב - 18.2 ב - Yes Oh וגם בקטגוריית Yes Binge החל מ - 12.2 ב - Yes VOD. 

עונה שלישית של בית הקלפים. תעלה ב - 28.2 ב - Yes Oh וגם בקטגוריית Yes Binge. 

עונה חמישית, חלק ב' של המתים המהלכים. תעלה ב - 9.2 ב - Yes Oh.

עונה רביעית, חלק ב' של חליפות (Suits). תעלה ב - 4.2 ב - Yes Drama. 

עונה שביעית ואחרונה של המנטליסט. תעלה ב - 10.2 ב - Yes Action.

עונה שישית ואחרונה של צווארון לבן. תעלה ב - 19.2 ב -  Yes Action.

עונה שנייה של גרייסלנד. תעלה ב -...אם אפשר לסכם ולתמצת במילה אחת את פתיחת העונה ה - 12 של ארץ נהדרת אומר זאת כך: אכזבה. מתוכנית סאטירה ובידור גדולה, אהובה וכן גם משפיעה מכל מהדורת חדשות אקראית ציפיתי ליותר. אני יודע מה אפשר לצפות לרוב מפתיחות עונות מארץ? שהיא לרוב מאכזבת, מתסכלת ותמיד עם פוטנציאל ליותר. זאת אומרת היא מסוגלת להרבה יותר, יש לה כח רב ועושה רושם שהיא לא משתמשת בה בראוי.

מה עוד אפשר לחדש? לשנות? להפתיע? בכל זאת ארץ נהדרת תמיד רואה ברוחה את SNL של רשת NBC אבל יש לה עוד הרבה קילומטראז' העצום בכדי להידמות לה אבל היא לא צריכה את זה. מספיק להתבוסס בפוליטיקה הארצית, אנשי ציבור וסלבס (מכל סוג גם "מהגבוה" לנמוך) בכדי לעשות את העבודה, להגיד משהו, לחדד את המסרים, להיות שנונים, חדים וממוקדים והכל בכדי להצחיק. ולפי פתיחת העונה הנוכחית זה לא הולך לכיוונים הנכונים. האם עתה התגלה הבלוף? הבלון המנופח מחשיבות יתר התפוצץ לצופים? לפי מה שנעשה הערב נראה שכן.

ולמה אני מתכוון לחדש? למשל פינת האנימציה של ניר וגלי....הוכרזו המועמדויות לאוסקר 2015, ומה אתם יודעים, למרות שגט (של האחים אלקבץ) לא הצליחו להשתחל לחמישיית הסרטים הזרים בטקס, כן יש נקודה ישראלית למרות הכל. סרטם הקצר של עודד בינון ומיכל ברזיס שנקרא איה הצליח להתמודד בקטגוריית הסרט הקצר הטוב ביותר. אבל עם כל הכבוד לישראל, עדיין מה שמעניין הוא נקודת המבט של האקדמיה האמריקאית, איך היא ראתה את התעשייה האמריקאית מבחינת הקולנוע שלה והיא למרות הכל נראית מעורבת משהו. לא ממש "הפולש" הבריטי אבל עדיין יש ייצוג כלשהו על האנגלים בטקס. מה זה אומר על האמריקאים? לא הרבה כנראה אבל ללא ספק מעניין.

הטקס עצמו ייערך ב - 22.2 בהנחיית ניל פטריק האריס ברשת ABC. אז הנה המועמדויות לאוסקר 2015:

הסרט הטוב ביותר: בירדמן, צלף אמריקאי, סלמה, התבגרות, מלון גרנד בודפשט, משחק החיקוי, וויפלאש והתיאוריה של הכל.

שחקן ראשי הטוב ביותר: בראדלי קופר - צלף אמריקאי, מייקל קיטון - בירדמן, סטיב קארל - פוקס - קצ'ר, בנדיקט קמברבאץ' - משחק החיקוי ואדי רדמיין - התיאוריה של...הראזי, טקס פרסים לסרטים הגרועים השנתי, טקס אהוב עלי במיוחד, טקס שרוב השחקנים בו לא היו רוצים להשתיין אליו אבל שוב, אין מה לעשות. לצד סרטים טובים עם ביקורות טובות ומועמדות לטקסים יוקרתיים והערכה מצד התעשייה, תמיד פורחת מגמת הסרטים הגרועים. שהם גרועים וממש רעים מבחינת התוכן, התסריט, המשחק וכל מה שנלווה אליו. אולי זה הסוכן שנתן את ההצעה הלא הנכונה, אולי התסריט היה בתחילה כבחירה שפויה אבל התגלה כרחוקה מהאמת ואולי פשוט השחקנים איבדו את זה. ובגלל שמעמדם ירד אז הם יבחרו כל סרט ולא משנה איך. אז הנה המועמדויות לראזי 2014, יום לפני ההכרזה על המועמדויות לטקס האוסקר 2015: 

הסרט הגרוע ביותר: רובוטריקים 4, הרקולס - האגדה מתחילה, צבי הנינג'ה, הנותרים ו - Saving Christmas.

שחקן הראשי הגרוע ביותר: ניקולס קייג' - הנותרים, קירק קמרון - Saving Christmas, קלן לוץ - הרקולס - האגדה מתחילה, סת' מקפרלן - מיליון דרכים להתפגר ואדם סנדלר - תקועים בחופשה.

שחקנית ראשית הגרועה ביותר: קמרון דיאז - סקס טייפ והאישה...מהפכה

התקן חכם

שחוסך בדלק

נבדק והוכח

באונ' בן גוריון

עכשיו עם

התחייבות

אמיתית

לחיסכון

לחצו כאן

 
תקנון האתר / site terms   |  |  אתר מאמרים חדש: triger |  אתר עצומות חדש: petitions